صفحه اصلی    کلنگ اجرای مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی بندرگزبه زمین زده شد

 

 

خبر

کلنگ اجرای مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شرک صنعتی بندرگزبه زمین زده شد

 

با حضور معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، مدیران استانی و فرماندار  کلنگ اجرای مدول دوم(فاز توسعه ای) تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی بندرگز به زمین زده شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی گلستان، مهندس علی یزدانی در این مراسم اظهار داشت: ظرفیت  مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب صنعتی شهرک صنعتی بندرگز ۳۰۰ مترمکعب در شبانه روز است که برای اجرای آن ۲۵ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.

وی با تاکید بر ارتقا شاخص های زیست محیطی در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور افزود: تلاش می شود فاز توسعه این تصفیه خانه در کمترین زمان ممکن به بهره برداری برسد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران ادامه داد: ۵۰ درصد از ۲۲ شهرک و ناحیه صنعتی عملیاتی در استان گلستان دارای تصفیه خانه فاضلاب صنعتی با ظرفیت ۴۵۰۰ مترمکعب در شابه روز است.

به گفته وی بیش از ۸۸ درصد واحدهای صنعتی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی گلستان  متصل به تصفیه خانهفاضلاب صنعتی  است.

یزدانی با اشاره به ضرورت توجه نرم افزاری به شهرک ها و نواحی صنعتی یادآور شد: مبلمان شهرک ها و نواحی صنعتی باید به گونه یا باشد که نظر سرمایه گذار را برای ورود به شهرک و ناحیه صنعتی جلب کند.

وی با اشاره به توانمندی واحدهای تولیدی در شهرکهای صنعتی کشور اضافه کرد: در شهرک ها و نواحی صنعتی در سال جای بالغ بر ۹۵۴ شرکت در امر صادرات فعال بودند که ارزش صادراتی آن ¼ میلیارد دلاربوده است

وی افزود: یکی از سیاست ها در جهت تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی شکیل شرکت های مدیریت صادرات و کنسرسیوم های صادراتی است که تا پایان سال تشکیل تمامی این شرکت ها و کنسرسیوم ها در استان ها  محقق می شود.