به بان شیمی – محصولات بازار دامپزشکی
 صفحه اصلی    به بان شیمی – محصولات بازار دامپزشکی

محصولات بازار دامپزشکی

کاربرد محصول :

هر ساله گروه وسيعي از پرورش دهندگان دام با خسارات قال توجهي روبرو مي شوند که ناشي از شيوع نوع خاصي از بيماري در فارم هاي تحت مديريت آنهاست. بايد توجه داشت که اغلب بيماريهاي مشترک بين انسان و دام قابل انتقال و به اصطلاح واگيردار مي باشند که اين موضوع ، کنترل شيوع آنها را با مشکل مواجه مي کند . آنچه مقرون به صرفه و منطقي به نظرمي رسد اين است که عوامل بيماريزا را قبل از تجمع و قدرت يابي براي رشد ، از بين ببريم و بحران را قبل از وقوع ، مديريت و سرکوب نمائيم . سپتي ژل ، ژل الکلي ضد عفوني کننده پوست دست برپايه اتانول و پروپانول است که نيازي به شستشو با آب و صابول نداشته و ابزاري مطمئن براي حفظ بهداشت فردي مي باشد . کليه پرسنل دست اندرکارو شاغل در مراکز پرورش و نگهداري دام و حتي کساني که به بازديد از چنين اماکن مي روند بايد توجه داشته باشند که در هر لحظه در تماس با يکي از عوامل بيماريزا خواهند بود و رعايت بهداشت و ضد عفوني موثر دستهاست که ضامن سلامت آنها خواهد بود .سپتي ژل حاوي مجموع %68 از دو نوع الکل ( اتانول و2 – پروپانول ) است که حاوي ويتامين E، آلانتوئين و گلسيرين نيز مي باشد . سپتي ژل نه تنها پوستي  عاري ازعوامل بيماريزا به جا گذاشته و قريب به %99 .99عوامل بيماريزا را از بين مي برد ، بلکه پوستي شاداب ، نرم و لطيف نيز براي مصرف کننده فراهم مي نمايد .

دستور العمل مصرف :

 محلول را به اندازه کافي روي سطح دو دست اسپري کرده و دستها را به هممالش دهيد، به طوريکه کليه قسمت هاي دست ، بين انگشتان، پشت وروي دست  ها تا قسمت مچ به محلول آغشته گردد. سپس صبر کنيد تا محلول از روي دست تبخير شود، بعد از خشک شدن پوست ، پوستي ضد عفوني شده ، فاقد عوامل بيماريزا ، نرم و لطيف خواهيد داشت . توجه شود، در صورت وجود آلودگي هاي ظاهري روي پوست، شستن دستهابا آب و صابون الزامي است . شستن دستها قبل از استفاده از محلول سپتي سيدين ژل ، اثرگذاري را بالا خواهد برد . توصيه مي شود، جراحان دام و دامپزشکان ، قبل و بعد از معاينه و درمان دام، 2 بار عمل ضد عفوني را انجام دهند.

محل های مصرف :

دام داريها و کلينيک هاي دام پزشکي .
جراحان و متخصصين درمان دام .
باغ وحش ها و اماکن تفريحي نمايش دام.
کلوپ هاي پرورش و نگهداري اسب.
پرسنل شاغل در زمينه حمل دام و فروش گوشت .
کشتارگاهها و آزمايشگاه هاي کنترل کيفيت گوشت دام.
انبارها و سردخانه هاي نگهداري گوشت دام .
توليد کنندگان فرآورده هاي گوشتي که در تماس با گوشت دام مي باشد

شرایط نگهداری و ایمنی :

اين محلول قابل اشتعال است، از اسپري آن بر روي شعله جداً خودداري شود.
از نور خورشيد و منابع حرارتي، در دماي اتاق نگهداري شود.
ين محلول فقط به منظور استفاده خارجي روي پوست سالم فرموله و توليد شده است ، از آشاميدن و استشمام مستقيم محلول جدا خودداري شود.
با درپوش بسته و دور از دسترس اطفال نگهداري شود .

کاربرد محصول :

يکي از بهترين راههاي کنترل عفونت و بيماري در چرخه دام – انسان و يا حتي دام – انسان – دام ، قطع اين چرخه با ضدعفوني موثر دست هاي پرسنل شاغل در مراکز نگهداري دام مي باشدو خطرناک ترين حالت زماني است که با بيماري هاي مشترک بين دام و انسان مواجه هستيم . بايد توجه داشت که واکسيناسيون و يا استفاده از داروهاي پيشگيري کننده راه مناسبي براي تضمين سلامت کادر شاغل در اين مراکز نيست .سپتي سيدين – پي سي( دامي) محلول الکلي ضد عفوني کننده دست بوده که داراي خاصيت آنتي سپتيک ماندگار روي پوست دست مي باشد . اين محلول ، طيف وسيعي از عوامل بيماريزا شامل ، باکتريها، ويروس ها و پاتوژن هاي مشترک در بيماريهاي انسان و دام را پوشش دهي نموده و راهي مقرون به صرفه براي حفظ سلامت و ايمني کارگران ، پرسنل و دامپزشکان فعال در اماکن پرورش دام مي باشد.

دستور العمل مصرف :

محلول را به اندازه کافي روي سطح دو دست اسپري کرده و دستها را به هممالش دهيد، به طوريکه کليه قسمت هاي دست ، بين انگشتان، پشت وروي دست  ها تا قسمت مچ به محلول آغشته گردد. سپس صبر کنيد تا محلول از روي دست تبخير شود، بعد از خشک شدن پوست ، پوستي ضد عفوني شده ، فاقد عوامل بيماريزا ، نرم و لطيف خواهيد داشت . توجه شود، در صورت وجود آلودگي هاي ظاهري روي پوست، شستن دستهابا آب و صابون الزامي است . شستن دستها قبل از استفاده از محلول سپتي سيدين – پي سي ( دامي ) ، اثرگذاري را بالا خواهد برد . توصيه مي شود، جراحان دام و دامپزشکان ، قبل و بعد از معاينه و درمان دام، 2 بار عمل ضد عفوني را انجام دهند.

 شرایط نگهداری و ایمنی :

اين محلول قابل اشتعال است، از اسپري آن بر روي شعله جداً خودداري شود.
از نور خورشيد و منابع حرارتي، در دماي اتاق نگهداري شود.
اين محلول فقط به منظور استفاده خارجي روي پوست سالم فرموله و توليد شده است ، از آشاميدن و استشمام مستقيم محلول جدا خودداري شود.
با درپوش بسته و دور از دسترس اطفال نگهداري شود .

نحوه اثر :

اثر گذاري سريع الکل ها به عنوان يک عامل آنتي سپتيک قدرتمند و همچنين ماندگاريکلرهگزيدين دي گلوکونات روي پوست ، سبب شده است تا سپتي سيدين- پي سي ( دامي) قادر به حذف سريع و ماندگار عوامل بيماريزا از روي پوست باشد . اتانول و ايزوپروپانول با همپوشاني يکديگر انواع ويروسهاي غشادار و فاقد غشاء ليپيدي را از بين برده و با کمک گرفتن از کلرهگزيدين اثر ضد ميکروبي مناسبي را روي گروه وسيعي از عوامل بيماريزا اعمال مي کنند. سالمونلا، ايکولاي ، استاف اورئوس ، اشرشياکولي ، مايکوباکتريوم توبرکلوزيس،تب برفکي، نيوکاسل و آنفلوآنزا جزو انواع ويروس ها و باکتريهايي هستند که سپتي سيدين-پي سي ( دامي ) قادر به از بين بردن آنها مي باشد .نوع فرمولاسيون و ترکيبات کمکي محافظت کننده پوست ، اين محصول را به يکي از موثرترين و ايمن ترين محلول هاي ضدعفوني دست افراد در تماس با دام تبديل نموده است.

محل های مصرف :

دام داريها و کلينيک هاي دام پزشکي .
جراحان و متخصصين درمان دام .
باغ وحش ها و اماکن تفريحي نمايش دام.
کلوپ هاي پرورش و نگهداري اسب.
پرسنل شاغل در زمينه حمل دام و فروش گوشت .
کشتارگاهها و آزمايشگاه هاي کنترل کيفيت گوشت دام.
انبارها و سردخانه هاي نگهداري گوشت دام .
توليد کنندگان فرآورده هاي گوشتي که در تماس با گوشت دام مي باشد

شرایط نگهداری و ایمنی :

اين محلول قابل اشتعال است، از اسپري آن بر روي شعله جداً خودداري شود.
از نور خورشيد و منابع حرارتي، در دماي اتاق نگهداري شود.
اين محلول فقط به منظور استفاده خارجي روي پوست سالم فرموله و توليد شده است ، از آشاميدن و استشمام مستقيم محلول جدا خودداري شود.
با درپوش بسته و دور از دسترس اطفال نگهداري شود .

کاربرد محصول

یکی از عوامل بسیار مهمی که قبل از شیردوشی باید به آن توجه زیادی شود، نیاز دام  ( گاو –گوسفند – بز )  به نظافت پستانها و حفظ آرامش آن است. هورمون آدرنالین که در اثر وقوع استرس در بدن دام ترشح می­شود، با هورمون اُکسیتوسین تداخل نموده و راندمان شیردوشی را به شکل قابل توجهی کاهش می­دهد. از طرفی فشارهای ناشی از سیستم وکیوم شیردوشی خصوصاً در فصول سرد سال ممکن است منجربه ایجاد دردهای عصبی و ترک خوردگی در ناحیه پستان دام شود. عدم ضدعفونی موثر پستان دام ( گاو-گوسفند- بز ) قبل از شیردوشی، نه تنها انتقال بیماری ورم پستان دام  ( mastitis ) را در بین گله افزایش داده   و  باعث شیوع آن در فارم می­شود ، بلکه ممکن است باعث وارد شدن عوامل بیماریزا داخل شیر شده و منجربه انتقال بیماریهای مشترک بین دام و انسان گردد.
سپتی­ گارد-PAA  بر پایه پراستیک اسید فرموله شده و به منظور ضدعفونی پستان دام قبل از شیردوشی استفاده می­شود. این محلول عمل ضدعفونی­ کنندگی خود را با سرعت انجام داده و سپس تجزیه شده و از روی پستان دام حذف می­شود.
این محلول به نحوی فرموله و تولید شده است که بعد از رقت سازی خطری برای دام، کارگران و محیط زیست ندارد.  اثر بخشی پر قدرت این محلول در رقت­های بسیار پایین و عدم ایجاد مقاومتهای میکروبی به دلیل تنوع مکانیسمهای عملکرد، این محلول را به عنوان محصولی مقرون به صرفه، ایمن و با کارایی بالا معرفی نموده است.
باید توجه داشت، چون عوامل مختلفی در بروز و شیوع بیماری ورم پستان دام ( mastitis ) موثر هستند، به منظور جلوگیری  از این بیماری باید از ضدعفونی کننده­ای استفاده نمود که روشهای مختلفی را برای از بین بردن عوامل بیماریزا انتخاب نماید.

دستورالعمل مصرف

سپتی­ گارد-PAA  را قبل از مصرف، با رقت 1:4 رقیق کنید. ⅔  فنجان تيت را از سپتی­ گارد-PAA  رقیق شده  پر كنيد و چند دقیقه قبل از شیردوشی ،نوك پستان دام را داخل فنجان تيت فروببريد، بطوري كه كاملا” به محلول آغشته شود. بعد از آغشته شدن نوک پستان دام، محل را سریعاً خشک نکنید و اندکی صبر کنید چون سپتی­ گارد-PAA  بعد از گذشت 10 دقیقه بیشترین اثر ضدعفونی کنندگی خود را اعمال می­کند.

نحوه اثر 

ماده موثره سپتی­ گارد-PAA  پراستیک اسید است که در دسته ضدعفونی کننده­های سطح بالا ( High Level) طبقه بندی  می­شود. در اصلی­ترین مکانیسم ضدعفونی کنندگی، پراستیک اسید پیوندهای سولفوریل ( H-S ) و سولفور ( S-S ) در پروتئین ها و آنزیمها را می­شکند و باعث اکسید شدن ترکیبات کلیدی سلولها و غشاءهای سلولی می­شود. در روشی دیگر، پراستیک اسید با ملکولهای حاوی پیوندهای دوگانه واکنش داده و فعالیت اسمزی لیپوپروتئین­های غشاء سیتوپلاسمی را از طریق پاره کردن و تخریب دیواره سلولی از بین می­برد و در نتیجه باعث اختلال فعالیت­های سلولی می­شود.

رادیکالهای آزاد حاصل از پراستیک اسید خاصیت اسپورکشی دارند و قادرند در مقابل آنها به شکل ماده احیاء کننده عمل کنند.

شرايط نگهداري و ايمني

سپتی­ گارد-PAA را دور از منابع حرارتی، نور مستقیم و در دمای کمتر از 30 درجه سانتیگراد نگهداری شود.
سپتی­ گارد-PAA  باقیمانده در فنجان تیت – بعد از آغشته سازی پستانهای دام – را به ظرف اصلی منتقل نکنید.
سپتی­ گارد-PAA  فقط براي استفاده خارجي فرموله شده و از خوراندن آن به دام جدا” خودداري كنيد.
در پوش ظرف را بعد از هر بار مصرف بسته و از استنشاق محلول غلیظ آن خودداری نمایید.
به منظور نگهداری طولانی مدت محصول از منتقل کردن آن به ظروف دیگر اجتناب کنید .
در صورت تماس محصول با پوست دست یا چشم، فوراً محل را با آب فراوان شستشو دهید.
دور از دسترس كودكان نگهداري شود.

کاربرد محصول

يكي از شايع­ترين بيماريهاي دام ( گاو -گوسفند – بز ) ، ورم پستان دام ( mastitis ) است كه داراي انواع گوناگوني مي­باشد و سالانه خسارات زيادي به دامداران تحميل مي­كند. اين بيماري در حالت­هاي حاد باعث عفونت­هاي خوني، بي­اشتهايي، لاغري و كاهش توليد و كيفيت شير مي­شود.
سپتي­ گارد­- پی­100  بعد از انجام فرایند شیردوشی روی پستان­های دام ( گاو – گوسفند – بز ) مالیده شده  و با ضدعفوني طيف وسيعي از عوامل پاتوژن موثر در بیماری ورم پستان دام( mastitis ) ، نقش برجسته­اي در جلوگيري از بروز اين بيماري ايفا مي­كند. سپتي­گارد­- پی­100  بعد از خشک شدن قادر به تشکیل یک لایه محافظ روی پستان دام بوده، از این طریق به بسته شدن دهانه پستان دام ( تیت )  بعد از شیردوشی کمک می­کند و تا حد زیادی مانع از ورود آلودگی و عوامل بیماریزا  به کارتیه می­شود. ضدعفونی موثر، محافظت و التیام بخشیدن پستان­های دام بعد از اعمال فشارهای وارده از سوی دستگاه­های شیردوشی صنعتی و یا حتی بعد از انجام شیر دوشی سنّتی نه تنها باعث جلوگیری از مبتلا شدن دام به بسیاری از بیماریها از جمله ورم پستان دام می­شود، بلکه منجربه ارتقاء آرامش روحی و کاهش استرس­های ناشی از شیردوشی شده و از این طریق باعث تقویت تولید شیر و رشد دام نیز می­گردد.
به این ترتیب لازم به ذكر است با توجه به اينكه بعضي از انواع اين بيماري مانند ورم پستان تحت باليني به صورت نهفته بوده و فاقد شواهد ظاهري هستند، استفاده از يك جلوگيري كننده مطمئن بعد از هر بار شیردوشی الزامي به نظر مي­رسد. این جلوگیری کننده بهتر است بر پایه بیش از یک نوع ماده موثره باشد و به این ترتیب پوشش­دهی کامل­تری در امر ضدعفونی ایفا نماید.

دستورالعمل مصرف

سپتي­ گارد­- پی­100 محصول آماده مصرف بوده و نيازي به رقت سازي ندارد.
⅔ فنجان تيت را از سپتي­ گارد­- پی­100 پر كنيد و پس از هر بار دوشش، نوك پستان دام را داخل فنجان تيت فرو برريد، بطوري كه كاملا”  به محلول آغشته شود. سپتي­ گارد­- پی­100 حداكثر بعد از گذشت 2 دقيقه تماس، بيشترين قدرت ضدعفوني­ كنندگي خود را اعمال مي­كند.  

شرايط نگهداري و ايمني

سپتي­ گارد­- پی­100 قابل اشتعال نيست ولي از قرار دادن آن در مجاورت منابع حرارتی و شعله مستقیم خودداري كنيد.
مواد باقیمانده در فنجان تیت – بعد از آغشته سازی پستانهای دام – را به ظرف اصلی منتقل نکنید.
سپتي­ گارد­- پی­100 فقط براي استفاده خارجي فرموله شده و از خوراندن آن به دام جدا” خودداري كنيد.
در پوش ظرف بعد از هر بار مصرف، بسته نگه­داشته شود.
از تماس محصول با چشم و گوش دام و انسان به شدت اجتناب شود و در صورت بروز چنين اتفاقي نواحي آلوده را با آب فراوان شستشو دهيد.
دور از دسترس كودكان نگهداري شود.
سپتي­ گارد­- پی­100 را در شرايط مطلوب به مدت سه سال مي­توان نگهداري كرد.

نحوه اثر  

سپتي­گارد­- پی­100  با بهره­گيري از دو نوع ضدعفوني كننده و ترکیبات نرم­كننده و مرطوب کننده سازگار با پوست، اين ويژگي  را دارد تا بطور موثر از بيماري ورم پستان دام ( mastitis ) در گاو، گوسفند و بز جلوگيري نماید.
كلرهگزيدين يكي از اجزاء اصلي تشكيل دهنده سپتي­گارد­- پی­100 است و با توجه به ساختار كاتيوني قدرتمند خود  به غشاء سيتوپلاسمي عوامل بیماریزا که دارای شارژ منفی هستند چسبيده و منجربه خروج محتويات سيتوپلاسمي و رسوب كردن اسيدهاي نوكلئيك مي­گردد. طيف وسيع عملكرد كلرهگزيدين در مقابل انواع باكتريها­، ويروسها و قارچ­ها و همچنين ماندگاری اثر در محل مصرف، آنرا تبديل به يك ضدعفوني­كننده كارا، ايمن و مطمئن كرده است.
تركيبات­ آمونيوم چهارتايي – بنزالکونیوم کلراید –  با عملكردی خاص ، یعنی لیز کنندگی دیواره غشاء سیتوپلاسمی ، باعث گسترش پوشش­دهي طیف ضدعفونی­کنندگی سپتي­گارد­- پی­100  شده است. اين تركيب علاوه بر خاصيت ضدعفوني­كنندگی داراي خاصيت شويندگي نيز مي­باشد و در بعضی از ترکیبات شوینده نیز استفاده می­شود.
گليسرين و پلی­اتیلن­گلیکول-200 به عنوان ترکیبات کمکی نرم­كننده و مرطوب کننده پوست باعث مي­شوند تا پستان دام خصوصا در فصل سرما و در حين شيردوشي آسيب نبيند. سپتي­ گارد­- پی­100 بعد از خشك شدن لايه­اي محافظ تشكيل مي­دهد كه باعث حفظ اثر ضدعفوني­ كنندگي و نرم­ كنندگي محصول تا شيردوشي بعدي مي­شود و از طرفي تا قبل از بسته شدن تيت­ها مانع از ورود عوامل پاتوژن به كارتيه مي­شود.
سپتي­ گارد­- پی­100 با فرایند ضدعفونی کنندگی قدرتمند خود بر روي گروه وسیعی از ویروسها، قارچها، باکتریها و پاتوژن­هاي دامي نظير استرپتوكوك­ها، مايكوباكتريوم­ها، برونشيت ­و…… موثر است.

کاربرد محصول

طراحی و اجرای یک برنامه پاکسازی و گند زدایی مناسب و موثر گام نخست در هر برنامه ایمنی زیستی محسوب می گردد. از آنجاییکه تقریبا بسیاری از مواد ضدعفونی کننده در حضور مواد آلی اثر خود را از دست می دهند . لذا پاکسازی سطوح و سالن ها پیش از استفاده از عوامل ضدعفونی کننده یک اصل ضروری می باشد. از طرفی پاکسازی قبل از انجام عملیات ضد عفونی موجب بهتر در معرض قرار گرفتن میکروبها در برابر مواد ضدعفونی کننده و همچنین نابودی سریعتر آنها می گردد.
پرکلین 100 یک شوینده قلیایی مناسب است که با در بر داشتن سورفکتنت موثر بر زدودن مواد آلی و چربیها از روی سطوح اثر ضدعفونی کنندگی مناسبی را نیز به همراه دارد.

دستور العمل مصرف :

 کلیه وسایل قابل انتقال را به بیرون از سالن منتقل کنید.
محلول 2-3 % (با توجه به میزان چربیها و آلودگی های سطحی) از پرکلین 100را تهیه کنید.
پس از مشخص شدن حجم مورد نیاز از محصول پرکلین 100 آن را به آب اضافه نموده بهم بزنید تا محلول همگنی حاصل شود.
با استفاده از محلول رقیق شده تمامی سطوح را شستشو نمایید. در این مورد استفاده از اسپری فشار قوی یا سیستم های کف ساز می تواند مفید واقع شود.
بعد از گذشت مدت زمان 15-20 دقیقه سطوح را آبکشی نمایید.

مزایا

  • سازگاری با مواد ضدعفونی کننده حاوی آمونیوم چهارتایی و دترجنتها ی کاتیونی بر خلاف شوینده های متداول .
  • جایگزینی مناسب برای شوینده های قلیایی متداول همچون هیدروکسید سدیم (سود سوز آور)
  • قدرت نفوذ سریع در چربیها
  •  مقدار مصرف کمتر نسبت به سایر شوینده ها
  • فاقد بخارات مضر برای دستگاه تنفس
  • فاقد اثر خورندگی در رقت مصرفی

شرایط نگهداری و ایمنی:

 ز مخلوط کردن یا استفاده همزمان این محصول همراه با پاک کننده های دیگر خودداری شود.
از تماس و نگهداری با محصولات اسیدی خودداری شود (در صورت تماس . گاز سمی متصاعد خواهد شد)
در محل خشک و خنک نگهداری شود.
در پوش ظرف محصول همیشه بسته نگهداشته شود.

کاربرد محصول

پرسیدین 5 % دارای فرمولاسیون منحصر به فرد و بر پایه ترکیب بیوسید پراستیک اسید می باشد که جهت فراهم آوردن و پیاده سازی امنیت زیستی در مزارع پرورش طیور به کار گرفته می شود. این محصول در رده ضد عفونی کننده های سطح بالا قرار داشته و قابلیت از بین بردن کلیه اجرام میکروبی در طیف وسیع بدون ایجاد مقاومت میکروبی را داراست . به همین دلیل می تواند خطرات تهدید کننده طیور را به حداقل برساند و از رشد و گسترش میکروارگانیسم های بیماریزا جلوگیری نماید. بدین ترتیب سبب افزایش تولیدات طیور و سوددهی بیشتر گردد.

 

نحوه اثر

پرسیدین 5% بر حسب رقت مصرفی توانایی از بین بردن کلیه میکرو ارگانیسمها  شامل ویروسها . باکتریها . کپکها و مخمرها دارد . پر استیک اسید موجود در این ترکیب بسیاری از گروهای عملکردی سلولی و بین سلولی شامل پروتئین ها و آنزیمهای موجود در میکرو ارگانیسمها و ویروسها را اکسید و غیر فعال می سازد. در اثر اکسیداسیون باندهای پروتئینی . دیوار سلولی پاره شده و به علت اکسیداسیون آنزیمها . فعالیت بین سلولی از بین می رود. دلیل عدم ایجاد مقاومت میکروبی در مقابل پرسیدین 5% انجام بیش از 40 واکنش شیمیایی توسط این ترکیب در مقابل میکرو ارگانیسمهاست . بنابر این با استفاده از پرسیدین 5% دیگر نیازی به تعویض دوره ای مواد ضد میکروبی نخواهد بود.

 

شرايط نگهداري و ايمني

مدت زمان نگهداري پرسيدين 5% جديد در شرايط مناسب 5/1 سال است.
ظروف حاوي محصول را دور از نور مستقيم و درجه حرارت بالا قرار دهيد.
محلول را تنها در ظروف اصلي خود نگهداري كنيد.
هميشه از محلول تازه آماده شده استفاده كنيد.
در محل خنك (زير 30 درجه سانتيگراد) و داراي تهويه مناسب نگهداري شود.

محل هاي مصرف

پرسيدين 5% جديد اختصاصاً براي گندزدايي مزارع پرورش دام، طيور و آبزيان مورد استفاده قرار مي گيرد كه شامل موارد زير است:
گندزدايي اولين سالن ها، ضدعفوني لوازم، ابزار و حوضچه هاي ورودي و آب آشاميدني، خوراك و دان.
ضدعفوني فضاي سالن هاي پرورش طيور در هنگام حضور جوجه
گندزدايي كليه بخش هاي سيستم جوجه كشي
ضدعفوني سالن هاي شيردوشي، زايشگاه ها، سم هاي گاو (براي مبارزه با لنگش) و پستان گاو (براي مبارزه با ورم پستان)
ضدعفوني نهائي سيستمهاي شيردوشي
ضدعفوني لاشه هاي دام، طيور و آبزيان در كشتارگاهها و صيدگاهها

کلیه حقوق این صفحه متعلق به شرکت به بان  شیمی می باشد | طراحی و پشتیبانی: پرتال اطلاعات صنایع استان گلستان