فولاد اترک گلستان
 صفحه اصلی    فولاد اترک گلستان
فولاد-اترک-گلستان

ورق های رنگی بدلیل ظاهر زیبا، مقاومت به خوردگی بالا و مصرف صنعتی گسترده در سالهای اخیر مورد توجه قرار گرفته است. بر اساس آمار ACCA (American Coil Coating Association) تنها در سال 2002 میلادی بالغ بر 7 ملیون تن از این نوع ورق در دنیا تولید شده است و در آینده نیز پیش بینی می گردد تولید آن بیش از مقدار فوق گردد. مهمترین ویژگی های ورق رنگی عبارتند از: صرفه اقتصادی، بکارگیری آسان برای مصرف کننده، زیبایی و جنبه تزئینی، مقاوم در شرایط محیطی و عوامل خورنده و بهبود مسائل زیست محیطی (ناشی از رفع آلودگی پساب های شیمیایی و حلال های زیان آور در کارخانه های مصرف کننده بدلیل عدم نیاز به واحد رنگ آمیزی). این ویژگی ها باعث گردیده ورق های رنگی در صنایع مختلفی همانند تولید لوازم خانگی، خودروسازی، حمل و نقل، ساختمان سازی، تزئینی، قوطی سازی و کابینت سازی مورد استفاده قرار گیرد.

شركت فولاد اترك گلستان از سال ٩٣ در زمينه توليد و عرضه ورق هاي گالوانيزه ، رنگي در طرح ها و رنگهاي متنوع و نيز ورق نما، تيزه و قرنيز و همچنين ورق هاي مورد نياز واحد هاي توليد كابينت فلزي فعاليت دارد. هدف اين شركت عرضه محصولات با قيمت و كيفيت مناسب در سريعترين زمان ممكن ميباشد.

• هزینه کمتر: برای انجام عملیات گالوانیزینگ، در مقایسه با سایر روشهای معمول جلوگیری از خوردگی، نیاز به هزینه کمتری خواهد بود.
• هزینه کمتر برای تعمیرات و نگهداری: حتی در شرایطی که انجام عملیات گالوانیزینگ در مقایسه با سایر روشهای جلوگیری از خوردگی، هزینه برتر است، اجرای آن به دلیل عدم نیاز به تعمیرات پرهزینه‏، توصیه می شود.
• طول عمر زیاد: طول عمر ورقهای پوشش داده شده با روی‏ در محیط های کاملا خورنده، در حدود ۲۰ تا ۳۰ سال است
• اعتبار: استانداردهای مختلف در خصوص گالوانیزینگ ورقهای فولادی، درزمینه ایجاد پوششهای نازک بحث می کنند و این نشان دهنده آن است که طول عمر و نحوه عملکرد لایه روی‏، برای مصرف کننده قابل اعتماد است
• دوام پوشش: پوشش ایجاد شده از طریق گالوانیزه به دلیل داشتن یک ساختار متالورژیکی خاص، دارای مقاومت مناسب در برابر صدمات مکانیکی، سایش و خوردگی خواهد بود
• محافظت در برابر صدمات محیطی به صورت اتوماتیک: پوششهای گالوانیزه به دلیل آنکه در فولاد نفوذ کرده و به عنوان کاتد عمل می کنند، به همین دلیل خواهد توانست مقاطع ریز موجود در روی سطح فولاد را در برابر صدمات محیطی و خورندگی، محافظت نمایند.

کاربرد ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه مقاومت در برابر خوردگی بالایی دارد و از طرفی چکش‌خوار است و به‌راحتی شکل‌دهی می‌شود. بنابراین از ورق گالوانیزه در صنایعی که احتمال خوردگی بالاست مانند لوله بخاری، کانال کولر، کابینت آشپزخانه، شیروانی منازل و لوله‌های آب استفاده می‌شود. ورق گالوانیزه در محیط شیمیایی از پایداری بالایی برخوردار است و سعی می‌شود که در صنایع غذایی از این ورق‌ها استفاده نشود.

عمده كاربردهاي ورق رنگي :

  • صنايع ساختماني : سقف و بدنه انبارها و كارگاهها ، سقف كاذب ، نماي داخلي و خارجي ساختمانها .
  • لوازم خانگي : بدنة خارجي يخچال ، آبگرمكن ، اجاق گاز ، ماشين لباس شويي و …
  • صنايع فلزي : كابينت ، تجهيزات اداري ، پارتيشن ، بدنه کامپيوتر و …
  • صنعت حمل ونقل : ساخت كانتينر ، سردخانه ها و كاروانهاي ثابت و متحرك و ….

اطلاعات تماس

نشانی  
تلفن
مدیر فروش
سایت http://golestanfip.ir/foolad-atrak-golestan

کلیه حقوق این صفحه متعلق به شرکت فولاد اترک گلستان می باشد |  طراحی و پشتیبانی:پرتال اطلاعات صنایع استان گلستان